خبرگزاری خراسان: در طی سال‌های پس از طالبان و تشکیل شورای امنیت ملی کشور که روسایی انگشت شماری را تجربه کرده و گاهی از آن به عنوان قدرت سایه نام برده می‌شد و اکنون این شورا با فرود از جایگاهی قبلی غایب بزرگ نشست‌های سیاسی؛ امنیتی و اجتماعی درکشور است؛ شورای امنیتی که بزرگترین سند همکاری افغانستان را با آمریکا به امضا رسانیده بود.
خبرگزاری خراسان: قرار اطلاعات به دست آمده حنیف اتمر؛ رئیس شورای امنیت ملی سابق کشور نه بر اساس مخالفت با اشرف غنی؛ بلکه طبق توافق با وی استعفا داده و تمام امتیازات دوره مشاورتش پذیرفته شده‌است. به علاوه، نیروهای مرتبط با اتمر هنوز در حکومت سهم بسیار فعال نیز دارند.
خبرگزاری خراسان: سردسته عوامل  فقر و عقب ماندگی در افغانستان، عدم حس مسئولیت پذیری، تعهد ملی و عدم نگاه همه جانبه سران دولت به قضایای بزرگ کشور و نبود خود آگاهی فردی است.
خبرگزاری خراسان: ریاست امنیت ملی هرات با ارسال اعلامیه‌ای نگاشته که یک عضو گروه طالبان در ولسوالی غوریان روز یک‌شنبه (27 حوت) در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده است.
خبرگزاری خراسان: اساسی‌ترین عامل، به منظور فراهم آوردن بدبختی؛ فقر، خودکشی، ناامنی، انفجار و انتخار در افغانستان “فساد اداری” حاکم بر ادارات دولتی است.
خبرگزاری خراسان: ١- هيچ كسي طرفدار شركت افغان‌ها در جنگ‌هاي بيرون از كشور نيست. اما درست اين است كه اين موضع براي همه در افغانستان، عمومي و بدون استثنا باشد. در سوريه از هر دو گروه افغان‌ها ( شيعه و سني ) حضور دارند. واقعيت اين است كه شبكه‌هاي جذب سرباز براي النصره و داعش در افغانستان فعال هستند و برادران اهل سنت ما نيز در همين دام افتاده‌اند. در هرات و در شمال، شرق و جنوب اين شبكه‌ها حضور فعال دارند و سفارت‌هاي عربي به شدت از اين روند حمايت مي‌كند. حكومت و رسانه‌هاي سفارشي چون راديو آزادي، صداي…
خبرگزاری خراسان: خشونت‌ها در میانمار علیه اقلیت مسلمانان در حال تشدید است.
خبرگزاری خراسان: حمله بر مسجد جامعه جوادیه ولایت هرات از سوی وهابی‌ها عربستانی طرح ریزی و سازماندهی شد تا خانه خدا و قرآن‌های الهی توسط گروهک تکفیری داعش به آتش کشیده و سوخ‌تاننده شود.
خبرگزاری خراسان: شما را از زمانِ رژیم ننگینِ طالبان می‌شناسم. من در آن زمان کودکی بیش نبودم، اما یادم می‌آید که مردمِ هرات از شما فراوان سخن می‌گفتند و جنابعالی! را به خاطر همکاری با آن رژیم منحط، نکوهش می‌کردند. اگر اشتباه نکنم، شما در آن دوران، رهبری دستگاه قضایی رژیم را به عهده داشتید و در عین‌ِ حال، به عنوان یکی از مراجع معتبر صدورِ فتوا شناخته می‌شدید. از این‌ رو، طالبان تا کنون به شما حرمت فراوانی قائل اند و شما هم گهگاهی با فتواهای همدلانه‌ی خود آنها را می‌نوازید و به اعمال ننگین آنان مشروعیت می‌بخشید.
صفحه1 از2

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها