از هرات تا ارگ ریاست جمهوری؛ نامه‌ای به رئیس دولت

نویسنده - امیرعلی فولادی

سلام بر شما جناب رئیس جمهور محمد اشرف غنی فرد نخست کشور، سر قومندان اعلاء قوای مسلح دولت، مغز متفکر دوم جهان، رهبر حکومت وحدت ملی افغانستان، پدر معنوی ملت و... انشاالله که در کنار خانواده و دیگر اعضای ارشد این نظام تندرست و شاداب باشید.

راستی خبرهای این روزها را از ولایات (دور و نزدیک) ارگ «گوش و نگاه» می‌کنید شما می‌بینید که وضع ولایت باستانی غزنی به اوج و موجی رسیده‌است. اگر یک لحظه خود تان را در (جای یا عوض) آن سرباز بی‌گناه و بی دفاعی که توسط آن طالبان بی دین "اجنبی" به شهادت رسیده است قرار بدهید که فرزند جوان و نوجوان تان دیگر در دنیا نیست باز هم این گونه می‌نیشینید و سکوت اختیار می‌کنید. رئیس جمهور باز هم سلام این بار می‌خواهم برای تان این پرسش را این گونه مطرح کنم اگر در اصل زنده‌گی و "بود وباش" تان در کوچه و پس کوچه‌های ولایت غزنه می‌بود و خانواده تان در اسیر گروهک طالبان قرار می‌داشت باز هم ساکت بودید و بعد از چندین روز شما نه بلکه یک عده از مقامات به اصطلاح ارشد و نمادین را به ولایت ناامن و پُر راکت و... ارسال می‌کردید. مغز متفکر دوم دنیا برای بار سوم یک حرف را این چنین برای تان باز و نمایان می‌کنم سلام بر شما حال و هوای مرکز و به ویژه دوستان /ارگ‌ نشین/ چطور است به گمانم عالیست درک کردید که مردم غزنی با چی حالتی مواجه اند حال و هوای شما آیا با حال و هوای ملت غم دیده غزنی برابری یا مشابه است. ملت به معنای واقعی مظلوم ولایت فرهنگی و تاریخی غزنی با چه اوضاع امنیتی - اقتصادی زنده‌گی شان را دنبال می‌کنند، آقای احمدزی آیا شما اطلاع دارید که نان در مرز بیش از 50 افغانی در غزنی رسیده‌است آیا خبر رسیده برای تان که تمام اقتصاد غزنی به مانند چاه‌های بی آب مبدل شده‌است و آیا می‌دانید که مردم از شما تا چه اندازه حمایت می‌کنند مخصوصا در انتخابات ریاست ج م ه و ر ی سال 1398 این نامه را یک باشنده هراتی که در اصل از ولایت پُر افتخار (غزنه) غزنی است نگاشته و دلش خیلی از این همه هرج و مرج‌ (آنارشیسم) بی هدف خسته و بی‌زار شده‌است. جناب محترم محمد اشرف غنی رئیس جمهور پر افتخار جمهوری اسلامی افغانستان اگر این نامه یک روزی به دسترس تان قرار گرفت و مطالعه کردید یک نقطۀ مهم و مبرمی در "ذهن و فکر" تان باشد که شما رسالت بزرگی پیرامون «جان و مال» این مردم مظلوم و بی دفاع دارید هر چند سن تان روز به روز به طرف پایانی قدم می‌زند، اما چه خوب است که تنها به فکر این دو روز فانی و تو خالی نباشید بلکه سرمایه و طرح‌های تان را وقف دنیا باقی و ابدیت کنید. هر چند می‌دانم که شاید نگارش این نامه برخی معضلات "خورد و بزرگی" را برایم ایجاد کند ولی خوب می‌دانم که هر چه این مشکلات زیاد باشد از شهادت آن سرباز و فرد مظلوم ملکی که دیگر پدر ندارد، دیگر مادرش نیست، دیگر برادر و خواهر از دستش رفتند، زن و فرزندش دیگر نیستند و دیگر دنیا برایش مُرده است بهتر نیست.

در اخیر نیز خطاب من به شما جناب رئیس جمهور محمد اشرف غنی، فرد نخست کشور، سر قومندان اعلاء قوای مسلح دولت افغانستان، مغز متفکر دوم جهان، رهبر حکومت وحدت ملی، پدر معنوی ملت که قرار است یک دوره حکومت آتی را مدیریت و نظارت کنید دست 30 میلیون جمعیت مردم افغانستان به دامن شماست

خبرگزاری خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها