دو میلیون کودک در کشور به دلیل سوء تغذیه به رشد کامل نمی‌رسند

خبرگزاری خراسان: یونیسف، یا صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد می‌گوید که دو میلیون کودک مصاب به سوء تغذیه به رشد کامل در افغانستان نمی‌رسند.

این نهاد افزوده است که شمار افرادی که به کمک‌های بشری و حمایتی نیاز دارند در سال جاری به تناسب سال گذشته دو چند شده است.

یونیسف با نشر اعلامیه‌یی به مناسبت نشست جانبی «کلستر جهانی تغذی» در مورد افغانستان در بروکسل گفت که کودکان افغانستان هنوز هم تحت فشارهای ناشی از دهه‌ها درگیری مداوم قرار دارند.

این نهاد گفت: «در سال ۲۰۱۹ حدود ۶.۳ میلیون نفر شامل ۳.۸ میلیون کودک به مساعدت های بشری و حمایتی نیاز دارند که این رقم نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.»

شیما سن گوپتا؛ سرپرست دفتر نمایندگی یونیسف در افغانستان گفت: «بدبختانه تعداد زیادی از کودکان بنا بر موجودیت فقر، عدم مصئونیت غذایی، درگیری ها و عدم آگاهی در رابطه به عملکردهای مناسب تغذیه از رشد باز می مانند که این امر سبب مصاب شدن هزاران کودک به سوء تغذیه حاد شده‌اند و تعداد زیاد دیگری متحمل نوع شدیدتر این نوع مشکل می شوند.»

یونیسف تخمین زده است که در سال جاری میلادی دو میلیون کودک مصاب به بیماری سوء تغذیه در افغانستان مبتلا هستند که به تناسب سال قبلی ۲۸ درصد افزایش یافته است.

آمارها نشان می‌دهد در جریان ۱۴ سال گذشته میزان مرگ و میر کودکان زیر پنج سال از ۶۹ واقعه در هر یک هزار تولد زنده به ۵۰ واقعه کاهش یافته است. شمار اطفال زیر پنج سال که نسبت به سن شان کمتر رشد کرده اند از ۴۰ درصد در سال ۲۰۱۳ به ۳۷ درصد در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها