اطلاعات فرهنک هرات: از فرهنگیان و نویسندگان جهت برگزاری مراسم تاپی تقدیر شد!

خبرگزاری خراسان: شماری از چهره‌های مطرح فرهنگی، شعرا و نویسندگان که با ارائه طرح‌ها، پیشنهادات و دیده گاه‌های عالی خود در برگزاری با شکوه مراسم تاپی سهم گرفته بودند، از سوی ریاست اطلاعات و فرهنک هرات مورد تقدیر وتمجید قرار گرفتند.

در مراسم بزرگداشت از این جمع فرهنگی که شماری از نویسندگان، اهل قلم، هنر دوستان، شاعران، استادان و زنان تجارت پیشه اشتراک داشتند، آریا رئوفیان رئیس اطلاعات و فرهنگ از تلاش‌های فرهنگیان وهنرمندان ابراز سپاس نمود و گفت: "با گشایش کار پروژه تاپی در افغانستان، فصل جدیدی از حیات اقتصادی کشور و منطقه رقم خورد.

او از اینکه فرهنگیان ولایت هرات با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی درین جشن ملی سهیم شدند ابراز سپاس کرد و گفت: " در حاشیه مراسم افتتاحیه تاپی بخشی از اصالت‌های هنری و فرهنگی هرات در قالب نمایشگاه در بندر تورغندی و شهر هرات بنمایش گذاشته شد که مورد استقبال مهمانان خارجی و داخلی قرار گرفت.

وی، احساس نیک و حس وطن دوستی فرهنگیان وهنرمندان را ستودنی دانست و افزود: "افتتاح موفقانه تاپی برای همه هراتیان یک آزمون بود و خوشبختانه از گشایش این برنامه ملی در برقراری امنیت و میزبانی همه مهمان خارجی و داخلی کشور موفقانه بیرون آمدیم."

آقای رئوفیان بیان کرد: پروژه تاپی گامی بسوی ترقی وتوسعه کشور است که زمینه فرصت‌های شغلی را برای جوانان این وطن ایجاد نموده و زمینه سفرهای داخلی وخارجی را مهیا می‌سازد.

در همین حال، آقای میرزایی، مدیر کتابخانه عامه هرات از همکاری و تلاش‌های بی دریغانه اهل فرهنگ وقلم سپاس گذاری کرد و بیان کرد: "پروژه تاپی یک پروژه اقتصادی و ملی‌ست که برای ده‌ها هزار نفر زمینه کار فراهم می‌شود و امنیت کامل را در کشور برقرار می‌سازد.

در اخیر این برنامه برای شماری از شاعران، نویسندگان، اهل قلم و خانم‌های دست اندر کار تجارت پیشه از سوی ریاست اطلاعات وفرهنگ هرات تقدیر نامه اهداء شد.

درباره نویسنده

امیر علی فولادی

امیرعلی فولادی خبرنگار خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها