30 کارمند آتش نشانی هرات، چهار میلیون جمعیت را کنترول می‌کند!

خبرگزاری خراسان: اداره آتش نشانی ولایت هرات در غرب کشور توانسته طی سال‌های متمادی از بیشتر واقعات آتش سوزی چاه افتاده‌گی و جاری شدن سیلاب‌ها در سطح شهر و ولسوالی‌ها جلوگیری کند و برخی از مردم را از محل رویداد نیز نجات دهد.

هر چند سیستم و تشکیلات مناسبی در این اداره دیده نمی‌شود، تا اکثر واقعات آتش سوزی و... از سطح شهر و ولسوالی‌های هرات کاسته شود.

خبرنگار خراسان نیوز در این گفتگو به دنبال محمد حسین مایل، سرپرست اداره آتش نشانی هرات رفته و در نخست از او پرسیده که عمده ترین مشکلات سد راه اداره تان چه چیزی می‌باشد.

آقای مایل در این گفتگو گفت که سیستم و تشکیلات اداره آتش نشانی هرات مانند 25 سال گذشته بوده که در آن زمان صدهزار نفر جمعیت این ولایت را شکل می‌داد، اما حالا این رقم به چهارمیلیون تن نیز رسیده‌است.

به گفته او، از آن زمان تا کنون پیرامون بهبود این اداره هیچ تغییراتی از سوی دولت مردان کشور ایجاد نشده‌است.

او می‌گوید در حال حاضر 50 نفر در تشکیلات آتش نشانی ولایت هرات می‌باشند که 10 تن آنها در  شهرک صنعتی هستند 10 فرد دیگر در خیابان 64 متره فعالیت دارند و 30 نفر هم در مرکز این ولایت ایفای وظیفه می‌کنند.

این مقام علاوه می‌کند از این آمار تنها 30 تن از کارمندان اداره آتش نشانی هرات از واقعات آتش سوزی و... این ولایت و سطح ولسوالی‌ها جلوگیری به عمل می‌آورند.

آتش نشانی هرات، طی 10 ماه چه فعالیتی داشته‌است!

آقای مایل می‌افزاید از شروع سال جاری تا کنون 365 واقعات آتش سوزی، چاه‌ افتاده‌گی و سیلاب‌ها ثبت اداره آتش نشانی هرات شده‌است.

بنابرگفته‌های او، از این رقم در نتیجه واقعات آتش سوزی، چاه افتاده‌گی و جاری شدن سیلاب‌ها 25 تن از شهروندان هرات جان باختند و 26 فرد دیگر نیز زخم برداشتند.

این مقام اضافه کرد که در اثر چاه افتاده‌گی و جاری شدن سیلاب‌ها، سه نفر توسط کارمندان اداره آتش نشانی هرات نجات پیدا کرده‌اند.

موصوف خاطر نشان کرد مشکلات ترافیکی داخل شهر و عدم همکاری موترهای سواری داخل شهر در هنگام تردد موترهای آتش نشانی یکی از علت‌های این موارد بوده که موترهای آتش نشانی دیرتر به محل رویداد حاضر شده‌است.

سرپرست آتش نشانی هرات ادامه می‌دهد، همکاری مردم بخاطر نجات «جان و مال» مردم می‌تواند یکی از گزینه‌های باشد که از واقعات آتش سوزی و... جلوگیری شود.

وی تاکید دارد، اگر دولت مرکزی و شورای نظامی توجه مبرمی به اداره آتش نشانی هرات داشته باشند اکثر مشکلات آتش سوزی و... رفع می‌شود.

امیرعلی فولادی – خبرگزاری خراسان نیوز

درباره نویسنده

امیر علی فولادی

امیرعلی فولادی خبرنگار خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها