جنگ‌افزارهای نظامی آمریکا و روسیه از هلمند به غور تجارت می‌شود!

خبرگزاری خراسان: جنگ‌افزارهای نظامی  کشور«آمریکا و روسیه» از هلمند به ولایت غور تجارت می‌شود، تا به دست گروه‌های تروریستی قرار گیرد.

عبدالحمید ناطقی، عضو بر حال شورای ولایتی غور با بیان این مطلب در گفتگوی اختصاصی به خراسان نیوز می‌گوید: علاوه بر سلاح‌های نظامی کشور آمریکا جنگ‌افزارهای روسی و سلاح‌های نظام فعلی از هلمند به غور تجارت می‌شود.

او گفت که شماری از افرادی هستند که تجارت سلاح و قاچاق مواد مخدر از هلمند به غور می‌کنند و در بدل جنگ‌افزارها هیچ مبلغی را هزینه نکرده، بلکه با مواد مخدر سلاح به دست می‌آورند.

آقای ناطقی در پیوند به تجارت سلاح و قاچاق مواد مخدر از هلمند به غور نامی از فرد یا گروهی نبرد ولی بیان می‌دارد، دولت محلی غور توان بازداشت این عده افراد را نیز ندارد.

موصوف می‌افزاید: جنگ‌افزارهای نیروهای امنیتی و نظامی در هنگام نبرد با شورشیان طالب به اختیار مخالفان مسلح دولت قرار می‌گیرد به دسترس دیگر گروه‌ها و... فرستاده می‌شود.

نماینده مردم شورای ولایتی غور با اشاره به حرف‌هایش ادامه می‌دهد بیشتر جوانان بدلیل بی‌کاری و بی‌سوادی به صفوف گروه‌های مسلح غیر مسئول جذب می‌شوند.

موضوع درگیری‌های ذات البینی، اختلافات قومی و عدم کار و اقتصاد مناسب از جمله صحبت‌های بوده که جوانان به سوی گروه‌های تفنگ‌‌دار در غور ترغیب شده‌اند.

امیرعلی فولادی – خبرگزاری خراسان نیوز

درباره نویسنده

امیر علی فولادی

امیرعلی فولادی خبرنگار خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها