دادالله قانع: طالبان اگر خداوند و پیغمبرش را قبول دارند، صلح بین الافغانی کنند!

خبرگزاری خراسان: امیرعلی فولادی، خبرنگار خبرگزاری خراسان نیوز افغانستان این بار در این گفتگوی اختصاصی سری به دادالله قانع نماینده برحال در شورای ولایتی فراه زده و در نخست از او پرسیده که از اوضاع کُلی فراه و فراه نشینان صحبت کنید.

این گفتگو با آقای قانع امروز پنج‌شنبه (19 ثور) انجام شده‌است.

در این گفتگو، نماینده مردم در شورای ولایتی فراه پرده از چند موضوع کلیدی و مهم برداشته و گفته که نقش شورای ولایتی در حالت کنونی فراه بسیار مثمر بوده و توانسته از سقوط شهر و برخی نقاط این ولایت جلوگیری به عمل بیاورد.

موصوف بیان می‌دارد مسئولان دولتی ولایت فراه در نتیجه پول‌های هنگفتی که هزینه می‌کنند کرسی‌های بلند پایه دولتی را نیز اختیار کرده و در این میان هیچ خدمتی از سوی آنان برای مردم وجود ندارد.

ضعف مدیریتی، موجودیت ناامنی‌ها و افزایش قوت طالبان ناشی بر خرید و فروش بست‌های کلیدی نهادهای دولتی نیز عنوان شده‌است.

آقای قانع با اشاره به حرف‌هایش اضافه می‌کند گزارش‌های ضد و نقیضی پیرامون افراد خیالی در نهادهای دولتی مطرح است که آن هم موجب برخی نگرانی‌ها برای شورای ولایتی فراه شده‌است.

مخالفین دولت اگر خداوند و پیغمبرش را قبول دارند با دولت افغانستان صلح کنند!

او علاوه می‌کند عضو بر حال لوی جرگه کشور می‌باشد و در این جرگه دولت افغانستان از مخالفین دولت خواسته که با حکومت آتش بس کنند.

وی تصریح می‌کند" اگر طالبان خداوند و پیغمبرش را قبول دارند بیایند با دولت افغانستان صلح بین الافغانی را نیز داشته باشند".

نماینده شورای ولایتی فراه می‌افزاید" صلح با آمریکا، روسیه، پاکستان و... هیچ نتیجه‌ی مطلوبی را نه برای طالبان و نه هم برای مردم افغانستان دارد".

در انتخابات آتی شورای ولایتی هستم که برای مردمم خدمت کنم!

آقای قانع افزود که" مردم فراه در وضع کنونی با بدترین معضلات اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و... نیز روبرو اند و می‌خواهم به مانند این دوره از خدمتم در شورای ولایتی فراه برای مردمم خدمت کنم".

به گفته او، در ولایت فراه مافیا وجود دارد که باعث «رنج و نارضایتی» مردمم بوده‌است.

عضو شورای ولایتی فراه می‌گوید" تنها فردی هستم که در برابر مافیا و دیگر افراد تبهکار در ولایت فراه ایستاده‌گی کردم تا جامعه از حالت فاجعه به سوی آبادانی سوق داده شود.

وی تاکید دارد خدمت من برای مردمم واقعی می‌باشد و مردم در این مورد آگاه و هوشیار هستند.

گفتگو – از امیرعلی فولادی  

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها