بانو حسن‌زاده: زنان در انزوا قرار دارند، بایستی توجه شود!

خبرگزاری خراسان: عده‌ی از زنان در برخی ادارات «دولتی و غیر دولتی» ولایت هرات به گونه ناخواسته مورد آزار و اذیت جنسی و ... شماری از افراد جامعه نیز قرار می‌گیرند.

برخی از این زنان بخاطر آبرو و اعتبار خود و خانواده شان در طول زندگی سکوت اختیار می‌کنند و شماری دیگر هم دست به خودکشی و... نیز می‌زنند.

با این حساب مونسه حسن زاده، معاون امور اجتماعی مقام ولایت هرات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خراسان نیوز می‌گوید: زنان در شماری از ادارات دولتی این ولایت آزاد نیستند و هر از چند گاهی مورد آزارهای نا هنجاری اجتماعی نیز قرار می‌گیرند.

این بانوی دولتی برعلاوه این وضع افزود که در حال حاضر زنان معتاد به مواد مخدر بخاطر تهیه هزینه مواد شان مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته و آمار زنان مبتلا به مواد مخدر در ولایت هرات حدود 60 هزار تن عنوان شده‌است.

موصوف بیان می‌دارد با تمام این وجود، اداره محلی هرات جهت بهتر شدن این روند تلاش‌های زیادی را روی دست دارد، تا این معضل اجتماعی از جامعه برچیده شود.

نقش زنان هرات در ادارات دولتی!

خانم حسن زاده با اشاره به حرف‌هایش می‌افزاید معاونیت امور اجتماعی والی هرات پیرامون نقش و فعالیت زنان در ادارات دولتی این ولایت به گونه شبانه روز تلاش دارد تا این برنامه تطبیق شود.

به گفته او در این زمینه با مسئولین، رئیسان ادارات دولتی و مرکز کشور صحبت‌های انجام شده، تا نقش و حضور زنان در ادارات دولتی هرات افزایش پیدا کند.

او تاکید دارد زنان با سواد و تحصیل کرده‌ی در هرات هستند که در حال حاضر بخاطرعدم توجه مسئولین بی‌کار می‌باشند.

این مقام علاوه می‌کند یکی از اهداف معاونیت امور اجتماعی مقام ولایت قوت دادن به نقش زنان در ادارات دولتی و... نیز می‌باشد.

بیش از یک ماه می‌شود که خانم مونسه حسن زاده به عنوان معاون امور اجتماعی والی هرات تعیین شده‌است، طی این مدت زمان چندین کمیسیون و کمیته‌های گوناگون فرهنگی – اجتماعی به منظور سهولت برای اقشار جامعه ایجاد شده‌است.

اینکه تا چه اندازه این برنامه‌ها تناسب به گذشته برای مردم هرات در غرب افغانستان نتیجه می‌دهد این گذر زمان است که به آن پاسخ خواهد داد.

امیرعلی فولادی – خبرگزاری خراسان نیوز

درباره نویسنده

امیر علی فولادی

امیرعلی فولادی خبرنگار خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها