پاکستان، کشور خطرناک، برای افغانستان است!

خبرگزاری خراسان: از آنجای که مشخص است، اکثر گروه‌های مخالف مسلح دولت افغانستان به منظور تقویت و آموزش‌های ویژه نظامی روانه کشور پاکستان می‌شوند.

فصل سرما (زمستان) افغانستان نیز از جمله چهار فصل سال می‌باشد که اعضا و فرماندهان برجسته شورشیان طالب جهت برنامه‌های تروریستی -  تخریبی در مدارس دینی و پایگاه‌های نظامی پاکستان سفر می‌کنند.

اینجا در ولایت هرات جنرال عبدالرزاق ایلخانی، فرمانده لوای سوم پلیس امن و نظم عامه در حوزه غرب کشور در یک گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خراسان نیوز می‌گوید: نسبت به دیگر کشورهای همسایه و... نقش و برجستگی کشور پاکستان به حمایت از گروه‌های شورشیان طالب نیز بیشتر است.

او افزود که اکثر جنگ‌افزارهای نظامی دست داشته طالبان مسلح افغانستان پاکستانی است و طی سال‌های متمادی از این جنگ‌افزارها در برابر نیروهای امنیتی افغان استفاده می‌شده‌است.

این جنرال با سابقه در غرب کشور می‌افزاید: اهداف اساسی چندین کشور به ویژه پاکستان به نمایش گذاشتن منافع شان در افغانستان برای جهانیان است.

موصوف بیان می‌دارد اکثر جنگ‌جویان طالب در آستانه فصل زمستان جهت برنامه‌های بهتر نظامی شان به پاکستان می‌روند، تا آرمانی که دارند از سوی پاکستانیان به دست آورند.

این مقام خاطر نشان کرد طالبان با استفاده و با ارتباطی که با برخی از طالبان پاکستان دارند در فصل سرما (زمستان) جهت تعلیمات نظامی و آموزشی‌های تخریبی به پاکستان رفته تا افغان‌ها در نگرانی زندگی شان را دنبال کنند.

باید توجه بیشتر به نهادها و کارمندان کشفی – استخباراتی شود!

آقای ایلخانی از تمام مقامات بلند پایه حکومتی خواست که بایستی توجه بیشتر به نهادهای کشفی – استخباراتی زون غرب شود، تا انگیزه کارمندان این نهادها تناسب به گذشته افزایش پیدا کند.

به گفته وی هر چند نهادها و کارمندان کشفی و استخباراتی تقویت پیدا کنند به معنای صلح و ثبات و نابودی گروه‌های تروریستی – تکفیری است.

بنابرگفته‌های او شکست و سرکوبی مخالفان مسلح دولت ناشی بر توجه رهبران حکومت، تقویت و قدرت نیروهای کشفی – استخباراتی را نشان می‌دهد.

این مقام امنیتی، نقش مردم را مقایسه در گذشته با ارگان‌های امنیتی غرب کشور مثمر دانسته و گفت که وحدت و همدلی ملت و دولت مغلوب بودن دشمنان افغانستان را نیز نشان می‌دهد.

امیرعلی فولادی – خبرگزاری خراسان نیوز

درباره نویسنده

امیر علی فولادی

امیرعلی فولادی خبرنگار خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها