دیدار محمد اشرف غنی و محمد جواد ظریف در استانبول

خبرگزاری خراسان: محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان شامگاه روز گذشته در حاشیۀ هشتمین کنفرانس قلب آسیا- پروسۀ استانبول با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجۀ ایران دیدار کرده است.

ارگ ریاست جمهوری در یک اعلامیه ای گفته است که در این دیدار هر دو جانب در مورد گسترش روابط و همکاری های اقتصادی میان افغانستان و ایران بحث و تبادل نظر کردند.

در این اعلامیه آمده است که ظریف گفت: “ما به این باور هستیم که باید دولت افغانستان محور مذاکرات آینده باشد و ما به حفاظت از تمام دستآوردهای افغانستان تاکید می کنیم و می خواهیم که در افغانستان جنگ پایان یابد و صلح تامین گردد.”

وی همچنان افزود که ما در خصوص انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از موقف دولت افغانستان که بر اصول قانون اساسی استوار است، حمایت می کنیم.

این اعلامیه می افزاید که رئیس جمهور غنی موقف خود را نسبت به گفتگوهای صلح بیان داشته و صلح را یکی از اولویت های افغانستان است.

غنی گفت: “صلح اولویت مهم حکومت افغانستان و خواست اساسی هموطنان ما می باشد، اما اساس باید این باشد که آتش بس برقرار گردد و مشکل پناهگاه های طالبان در بیرون از افغانستان حل گردد. وی افزود که در امر مبارزه با مواد مخدر و مشکلات منطقه‌یی، همکاری مشترک همه حتمی است.”

ایم اعلامیه همچنان می افزاید که رئیس جمهور، امنیت و ثبات افغانستان را به شمول امنیت ایران برای امنیت و ثبات منطقه و جهان مهم خواند و تاکید کرد: ما باید بر ضد گروه های تروریستی که در افغانستان فعالیت دارند، مبارزه نماییم. وی افزود همکاری و مناسبات بهتر این دو کشور برای ثبات و توسعه اقتصادی منطقه مهم است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها