خبرگزاری خراسان: عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت می‌گوید که اکثریت مطلق مردم افغانستان خواستار تحقق صلح هستند و اگر فرصتی در این راستا پیش بیاید، باید از آن فرصت استفاده شود.
خبرگزاری خراسان: سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفته است که مذاکرات بین‌الافغانی در صورتی آغاز می‌شود که توافقنامه خروج تمام سربازان خارجی از افغانستان با امریکا امضا شود.
خبرگزاری خراسان: داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت در دیدار با سناتور لیندسی گراهام رییس کمیته قضایی ایالات متحدۀ امریکا بر اصل بی‌طرفی قوای مسلح کشور تاکید کرده است.
خبرگزاری خراسان: کوریای شمالی از آزمایش «بسیار مهم» هسته ای برای افزایش توان بازدارندگی هسته ای خبر داده است.
خبرگزاری خراسان: شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری ضمن مخالفت با اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ششم میزان، می گوید که کمیسیون انتخابات نباید اشتباه «بزرگ» و به شدت «بحران آفرین» را مرتکب شود.
خبرگزاری خراسان: فضل‌احمد معنوی، عضو ارشد دستۀ انتخاباتی ثبات‌وهم‌گرایی به رهبری عبدالله عبدالله امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گوید، کمیسیون مستقل انتخابات را مجبور به بیرون کردن آرای تقلبی از سیستم می‌سازند. به گفتۀ آقای معنوی، آرای تقلبی در هیچ شرایطی قابل پذیرش نیست.
خبرگزاری خراسان: این دو تیم در یک اعلامیه مشترک گقته اند که تیم «دولت‌ساز» به رهبری داکتر محمد اشرف غنی و تیم «تدبیر و توسعه» به رهبری داکتر فرامرز تمنا، تیم‌های انتخاباتی برنامه محور بوده و برای دست‌یابی به یک افغانستان شکوفا، امن و توسعه‌‌یافته، که همه شهروندان آن دسترسی برابر و همیشگی به رفاه، آزادی و آگاهی داشته باشند، تلاش می کنند. بر همین مبنا این دو‌ تیم برای نیل به این هدف تصمیم به همکاری و ائتلاف با یکدیگر گرفته‌اند.
خبرگزاری خراسان: دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا می گوید که سفر اش در افغانستان عالی و موفقانه بوده است.
خبرگزاری خراسان: ریاست اجرایی حکومت می گوید که عبدالله عبدالله با مایک پمپیو، وزیر خارجه امریکا در ارتباط به انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفتگوی تلفونی کرده است.
خبرگزاری خراسان: شاه محمود قریشی، وزیر خارجۀ پاکستان گفته است که کشورش از تمایل رییس جمهور ترمپ برای پیگیری حل و فصل سیاسی مساله افغانستان از طریق آغاز دوبارۀ گفتگوها با طالبان استقبال می‌کند.
صفحه1 از27

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها