استراتیژی جدید طالبان، تهدیدی برای چهار نهاد بزرگ دولتی غور شده‌است!

خبرگزاری خراسان: برخی از اعضای شورای ولایتی غور تایید می‌کنند که شورشیان طالب قصدا دارند بالای چهار ادارات بزرگ دولتی این ولایت حملات انتحاری و تروریستی انجام دهند.

حمیدالله ناطقی، عضو بر حال شورای ولایتی غور ضمن تایید این مطلب در یک مصاحبه اختصاصی به خراسان نیوز می‌گوید: از سه ماه بدین سو حرف‌های ضد و نقیضی مطرح است که جنگ‌جویان طالب می‌خواهند بالای ریاست امنیت ملی، مقام ولایت، فرماندهی پلیس و شورای ولایتی غور یورش کنند.

او افزود که، بروز اساسی حملات طالبان بالای ادارات دولتی ناشی بر استراتیژی جدید شان تناسب به گذشته عنوان شده‌است.

ناطقی بیان می‌دارد در گذشته اعضای گروه طالبان جنگ میدانی و گروگان‌گیری انجام می‌دادند، اما حالا حملات انتحاری و انفجاری بالای ادارات و اماکن دولتی طراحی و سازماندهی می‌کنند.

موصوف ادامه می‌دهد طالبان ولایت غور توانایی آن را ندارند که طراحی حملات انتحاری و انفجاری را سازماندهی کنند و افرادی‌که دست به چنین کاری می‌زنند طالبان یا افراد اجیر کشور پاکستان می‌باشند.

این عضو شورای ولایتی غور می‌افزاید پاکستان برخی افراد را تنظیم می‌کند تا در افغانستان – غور انتحار و انفجار کنند تا برنامه‌های کشورش در افغانستان پیاده و اجرا شود.

به گفته وی، اکثر افراد انتحار کننده پاکستانی هستند که خود را در ولایات افغانستان انتحار و انفجار می‌کنند.

بنابرگفته‌های ناطقی ارگان‌های کشفی و استخباراتی پیرامون این موضوع شدیدا کاری می‌کنند تا ولایت غور در فضای امن و آباد برای مردم باشد.

در همین حال عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور به خبرنگارمان می‌گوید: مخالفان مسلح دولت همیشه به دنبال خالی‌گاه هستند تا اهداف شان را بالای مردم و نیروهای امنیتی افغان انجام دهند.

به گفته او، حرف‌های در پیوند به حملات طالبان بالای ادارات دولتی ولایت غور مطرح است، اما گروه طالبان آنقدر نیست که در برابر نیروهای امنیتی افغان قویتی را داشته باشند.

او گفت که نیروهای امنیتی – دفاعی ولایت غور آماده‌گی کاملی را پیرامون دفاع از ادارات دولتی و... دارند.

حالا طالبان از نبردهای رویارویی با نیروهای امنیتی خسته شدند و در حال حاضر از سیستم انتحار و انفجار در بخش های گوناگون استفاده می‌کنند.

درباره نویسنده

امیر علی فولادی

امیرعلی فولادی خبرنگار خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها