اسماعیل خان: حکومت به ندای حق طلبانه «نور» لبیک بگوید/ از کودتاهای گذشته عبرت بگیرد!

خبرگزاری خراسان: از 26 دلو سالروز خروج قشون سرخ شوروی از افغانستان امروز (پنج‌شنبه 26 دلو) بعد از ظهر در منزل محمد امیر اسماعیل خان با حضور صدها تن از مجاهدین و مردم هرات تجلیل به عمل آمد.

محمد امیر اسماعیل خان رهبر جهادی در حوزه جنوب غرب کشور گفت: 26 دلو، روزیست که یک ملت کوچک با نفوس بیست الی بیست و پنج میلیونی،  در برابر ابرقدرت جهانی قرار گرفت که مساحت و نفوس آن با افغانستان قابل مقایسه نبود.

او می‌گوید: ملت افغانستان با کوهی از ایمان، در برابر آن ابر قدرت افتخار آفرید و جهان بشریت را به تعجب درآورد.

اسماعیل خان متذکر شد که 26 دلو، روزی عزت و شرف افغانستان بود، روزی مبارزه حق و باطل که نصرت یک ملت کوچک با نیروی ایمان در برابر یک ابر قدرت رقم خورد.

او، سالروز آن روز را با چنین اوصاف و تعریف به مردم افغانستان گفت.

اسماعیل خان، در ادامه علاوه کرد که یک ابر قدرت بنام روس از کشور رفت اما ابرقدرت دیگر(آمریکا) با قدرت و نیرنگ بیشتر وارد افغانستان شد و تا هنوز هست.

موصوف اشاره کرد که این ابرقدرت به بهانه امنیت وارد کشور شد و تا فعلا نتوانسته امنیت را حاکم بسازد.

این رهبر جهادی، رئیس جمهور غنی را مخاطب قرار داده گفت:" جناب رئیس جمهور با تکبر می‌گوید فلان جای را بمباردمان کردیم و فلان جای را بمباردمان می‌کنیم اما باید بگویم که این طیارات پیشرفته 17 سال قبل هم بود خیلی بمباردمان کردند اما جز اینکه طالبان یک عقب نشینی تاک تیکی کنند دیگر چیز حاصل نشد".

به گفته او، طالبان امروز فقط تغییر موقعیت داده از برخی ولایات به برخی ولایات دیگر رفته و در حال فعالیت‌اند.

اسماعیل خان افزود،" با طیارات بی‌52، نمیشه امنیت آورد، خوب است که یک راه درست و منطقی بیاندیشیم".

او به رئیس جمهور گفت که" بیا با اجماع با ناجیان این سرزمین با یک طرح بدون بم این سرزمین را آرام کنیم".

وی، به ناتو و تمام کشورهای غربی، نیز توصیه کرد که بدون بدست آوردن اعتماد مردم جنگ ختم نمی‌شود.

این رهبر جهادی همچنان ابراز کرد که با رجوع به مردم و شخصیت‌های با تجربه جنگ به ختم می‌رسد.

اسماعیل خان، در بخشی از سخنانش تصریح کرد که ندای حق طلبانه آقای استاد عطا محمد نور را حمایت می‌کنیم و حکومت نیز به ندای حق طلبانه او لبیک بگوید.

او گفت، به تنهایی حکومت کردن ناممکن است و تنها با گروپ دوران کمپاین راه به جایی نمی‌رسد.

امیر حوزه جنوب غرب بیان کرد که پیشنهاد می‌کنم حکومت از کودتاهای گذشته عبرت بگیرد، اگر به ندای برحق استاد عطا لبیک نگوید، اگر به حرکت‌های مدنی بلخ و شهرهای دیگر گوش داده نشود مشکل بزرگ برای‌شان خلق خواهد شد.

از سویی هم حبیب الرحمن پدرام، عضو شورای ولایتی هرات ضمن تبریک گفتن مناسبت، از قهرمانی ها و رشادت مجاهدین تاریخ افغانستان سخن گفت.

وی افزود، روسیه با گستاخی وارد این سرزمین شد غافل از اینکه این ملت مجاهد است و در اینجا شکست می‌خورد.

پدرام، خطاب به جوانان امروز گفت که باید در همه حالت از مجاهدین این سرزمین به نیکویی یاد کنند چرا که اینان بودند که در برابر ابرقدرت‌ها و متجاوزان ایستادگی کردند.

به گفته او، امروز ماندگاری ارزش‌های دینی، خاک این وطن، ناشی از مبارزه مجاهدین است.

موصوف متذکر شد که" در حال حاضر برخی جوانان تحت تاثیر تبلیغات بیگانگان رفتند، اما باید بیدار باشند، متجاوزان در کمین اند، می‌خواهند خویی استقلال طلبی و وطندوستی را از ما بگیرند".

آقای پدرام خطاب به بی‌گانگان و تلبیغ کنندگان سو، گفت:" ما فرزندان همان پدرانیم و هر وقت لازم باشد سلاح برمیداریم و مبارزه می‌کنیم".

عضو شورای ولایتی هرات، مجاهدین را بیشتر به بیداری دعوت کرد و افزود که مجاهدین بیشتر باید متوجه ملت باشند چون تجربه دارند.

وی، اشاره به فعالیت‌های ارگ نموده بیان داشت که ارگ ریاست جمهوری امروز به فکر انحصار، شخصیت کشی و... است اما بدانیم که امروز در شرایط سخت قرار داریم نشود که سرنوشت ما در دست دیگران قرار بگیرد.

این در حالی‌ست که روز گذشته نیز محفلی به مناسبت تجلیل از 26 دلو، سالروز خروج شوروی از کشور، در هتل ارگ - هرات برگزار گردید که سخنرانان آن، از موضع‌گیری آقای عطا محمد نور والی بلخ در برابر حکومت، اعلام حمایت کردند.

امیرعلی فولادی – خبرگزاری خراسان نیوز

درباره نویسنده

امیر علی فولادی

امیرعلی فولادی خبرنگار خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها