تیم “دولت ساز” و تیم “تدبیر و توسعه” با هم دیگر ائتلاف کردند

خبرگزاری خراسان: این دو تیم در یک اعلامیه مشترک گقته اند که تیم «دولت‌ساز» به رهبری داکتر محمد اشرف غنی و تیم «تدبیر و توسعه» به رهبری داکتر فرامرز تمنا، تیم‌های انتخاباتی برنامه محور بوده و برای دست‌یابی به یک افغانستان شکوفا، امن و توسعه‌‌یافته، که همه شهروندان آن دسترسی برابر و همیشگی به رفاه، آزادی و آگاهی داشته باشند، تلاش می کنند. بر همین مبنا این دو‌ تیم برای نیل به این هدف تصمیم به همکاری و ائتلاف با یکدیگر گرفته‌اند.

در این اعلامیه آمده است که این دو تیم به این باور رسیدند که تأمین امنیت، توسعه، مبارزه با فقر، تأمین رفاه و آسایش، وظیفۀ یک فرد یا یک گروه نیست، لذا این وظیفۀ گروه‌ها و جریان‌های مختلف است که در کنار یک‌دیگر برای دستیابی به افغانستانی آزاد، آباد و سربلند بایستند. و این دو تیم برای رسیدن به یک افغانستان امن و توسعه یافته مشارکت خویش اعلام می‌دارد.

در این اعلامیه آمده است: “رهبری تیم‌های یادشده از تمام دست اندرکاران انتخاباتی تقاضامند است که به روند و فیصله‌های قانونی احترام گذاشته و اصول و لوایح انتخاباتی را رعایت نمایند. متاسفانه اعلام نتایج انتخابات مطابق تقویم از قبل تعیین شده صورت نگرفت، تاخیر اعلام نتایج و همچنان ایجاد هر نوع بحران به زیان کشور تمام شده و آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی آنرا شهروندان کشور متحمل می‌شوند.”

این دو تیم همچنان از کمیسیون انتخابات خواسته است که نتایج انتخابات ریاست جمهوری را در روشنایی قوانین نافذه هر چه سریع‌تر اعلام نماید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها