عبدالله در دیدار با گراهام: هر نوع استفاده سیاسی و شخصی از نیروهای امنیتی خلاف منافع ملی است

خبرگزاری خراسان: داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت در دیدار با سناتور لیندسی گراهام رییس کمیته قضایی ایالات متحدۀ امریکا بر اصل بی‌طرفی قوای مسلح کشور تاکید کرده است.

داکتر عبدالله در این دیدار که شام روز دوشنبه (25 قوس) در قصر سپیدار انجام شده گفته که هرنوع استفاده سیاسی و شخصی از این نیروها خلاف منافع ملی می‌باشد.
وی با اشاره به عملیات نیروهای امنیتی برای بازداشت نظام‌الدین قیصاری در شهر مزار شریف گفت:" نباید از نیروهای مسلح و قوای هوایی در داخل شهر برای حمله بالای کسی استفاده شود. قضایایی از این دست را می‌توان با استفاده از راه‌های مسالمت‌آمیز حل کرد".
رییس اجرایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات افغانستان گفت که اکنون کمیسیون شکایات انتخاباتی به امور مورد اختلاف رسیدگی می‌کند و امیدواریم با تأمین شفافیت به سوی تکمیل روند انتخابات گام برداریم. وی در صحبت‌های خود براصل شفافیت و پاک شدن آرای تقلبی تاکید کرد.
داکتر عبدالله، صلح را از اولویت‌های افغانستان خواند و از تلاش‌های ایالات متحده‌ی امریکا برای دست‌یافتن به صلح قدردانی کرد.
وی همچنان بر اصل کاهش خشونت قبل از توافق صلح میان امریکا و طالبان و شرط آغاز مذاکرات همه شمول و فراگیر بین‌الافغانی بعد از امضای توافق تأکید نمود.
در همین حال سناتور گراهام ابراز امیدواری نمود که نتایج شفاف و قابل اعتبار انتخابات اعلان گردد. سناتور گراهام علاوه کرد که ایالات متحدۀ امریکا به استقرار صلح و ثبات و دفع تهدید دهشت‌افگنی در افغانستان متعهد است و به همکاری‌های خود برای این کشور همچنان ادامه می‌دهد.
سناتور گراهام در بخش دیگر از صحبت‌های خود گفت که صلح مورد قبول افغان‌ها از اولویت‌های حکومت امریکا است و در این مسیر آقای زلمی خلیل‌زاد به تلاش‌های خود ادامه می‌دهد.
سناتور گراهام ابراز امیدواری کرد که مذاکرات بین‌الافغانی با کاهش خشونت و امضای توافق میان امریکا و طالبان آغاز گردد و یک هیئت همه شمول و فراگیر به نمایندگی از افغانستان در این مذاکرات اشتراک نماید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها