ستون پنجم در هرات کیست؟

خبرگزاری خراسان: خبرنگار خراسان نیوز در یک گفتگوی اختصاصی با عبدالمجید روزی، فرمانده پیشین پلیس هرات پیرامون نقش گروهک تروریستی داعش، طالبان و ستون پنجم مصاحبه‌ی را ترتیب داده و در نخست از او پرسیده که ستون پنجم در هرات چه افرادی هستند.

آقای روزی در این گفتگو بیان می‌دارد ستون پنجم مافیایی هستند که در برخی ناامنی‌ها، حملات تروریستی، ربایش‌ها و... نقش پر رنگی نیز بازی می‌کنند.

او می‌گوید ستون پنجم به چند تنظیم در هرات هستند که برخی شان برچیده شدند و شماری دیگر هم در حال فعالیت می‌باشند.

فرمانده اسبق پلیس هرات افزود که تا زمانی‌که ستون پنجم در هرات فعالیت داشته باشد به هیچ عنوان امنیت و آبادانی برای مردم به بار نخواهد آمد.

موصوف در این مصاحبه نامی از فرد یا گروهی نبرد، اما گفت که نقش آنان تناسب به گذشته در پیوند به معضلات امنیتی کمتر شده‌است.

این جنرال با سابقه کشور با اشاره به حرف‌هایش پرده از نقش وسیله نقلیه‌ی داعش و طالبان برداشت و گفت که 80 درصد اعضای این دو گروه تروریستی در هرات و ویالات کشور از موتور سایکل جهت برنامه‌های تروریستی – تخریبی شان استفاده می‌کنند.

او می‌افزاید افراد داعش و طالبان جهت حملات تروریستی شان از شرکت‌های گوناگون موتور سایکل خریداری می‌کنند تا زودتر به اهداف شان برسند.

نقش رسانه‌ها و بزرگان قومی در امنیت هرات تاثیرگذار است!

khorasannews.info95822

آقای روزی ادامه می‌دهد یکی از علت‌های که امنیت و آرامی در ولایت هرات پا برجاست، برخواسته از ارتباط متنفذین قومی با طالبان و پوشش بی طرفانه رسانه‌ها و خبرنگاران نیز می‌باشد.

به گفته او، رسانه‌های ولایت هرات نسبت به دیگر ولایات کشور از جایگاه‌ی مطلوبی بین مردم برخوردار است و موجودیت این موضوع توانسته تا امنیت و رفاهی را در هرات ایجاد کند.

جنرال روزی تصریح می‌کند هرات شهر کانون «علم و فرهنگ» افغانستان است و تمام اقشار جامعه این ولایت حامی امنیت و صلح می‌باشند.

این مقام سابق پلیس هرات علاوه می‌کند برای امینت ولایت هرات نیروهای امنیتی افغان به تنهایی خود و بدون همکاری مردم به هیچ عنوان توانایی آن را ندارند تا امنیت و ثبات را به وجود بیاورند.

امیرعلی فولادی – خبرگزاری خراسان نیوز

درباره نویسنده

امیر علی فولادی

امیرعلی فولادی خبرنگار خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها