خلیل‌زاد: طالبان نیز در شکست داعش در ننگرهار نقش داشته‌اند

خبرگزاری خراسان: خلیل‌زاد نوشته است: « کمپاین اخیر در ننگرهار یک مثال است. عملیات‌های موثر ایالات متحده/ائتلاف و نیروهای امنیتی افغان، همچنان طالبان، منجر شد که داعش – خراسان اراضی و جنگ‌جویان را از دست بدهد. صدها نفر تسلیم شده‌اند.»

 زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان به تازگی گفته است که در شکست گروه داعش در ننگرهار، گروه طالبان نیز در کنار نیروهای افغان و خارجی نقش داشته است.

آقای خلیل‌زاد شب گذشته (سه‌شنبه، ۱۲ قوس) در رشته‌تویتی گفته است که عملیات‌های موثر نیروهای خارجی به‌شمول نیروهای امریکایی، نیروهای امنیتی افغان و در کنار آن طالبان، منجر شد که شاخه‌ی خراسان دولت اسلامی عراق و شام (داعش) جنگ‌جویان و اراضی تحت حاکمیت اش را در ننگرهار از دست بدهد.

او به صحبت‌های رییس‌جمهور ترمپ در جریان سفرش به افغانستان اشاره کرده است که گفته بود «در افغانستان پیشرفت عمده بر ضد داعش صورت گرفته است».

خلیل‌زاد نوشته است: « کمپاین اخیر در ننگرهار یک مثال است. عملیات‌های موثر ایالات متحده/ائتلاف و نیروهای امنیتی افغان، همچنان طالبان، منجر شد که داعش – خراسان اراضی و جنگ‌جویان را از دست بدهد. صدها نفر تسلیم شده‌اند.»

او در عین حال تأکید کرده است که شاخه‌ی خراسان دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در ننگرهار کاملا از بین نرفته، اما آنچه که تا کنون اتفاق افتاده، یک «پیشرفت واقعی» است.

حکومت افغانستان تا کنون به این اظهارات خلیل‌زاد واکنش نشان نداده، اما پیش از این مقام‌های ارشد دولت افغانستان اعلام کرده بودند که گروه داعش در ننگرهار از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی به حمایت نیروهای خارجی شکست خورده است.

رییس‌جمهور غنی پیشتر شکست گروه داعش را به نیروهای امنیتی تبریک گفته و افزوده بود که شکست داعش در ننگرهار نه تنها برای افغانستان، بلکه برای منطقه نیز یک دست‌آورد بزرگ است.

از سویی هم گروه طالبان پیش از این ادعا کرده بود که جنگ‌جویان وابسته به این گروه، داعش را در ننگرهار شکست داده‌اند، ادعایی که از سوی نهادهای امنیتی افغانستان رد شده بود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها