کمیسیون انتخابات: امکان دارد انتخابات پارلمانی برگزار نشود

خبرگزاری خراسان: کمیسیون مستقل انتخابات از برگزار نشدن انتخابات پارلمانی هشدار می‌دهد که اگر اقدام های اخیر ادامه یابد، انتخابات شورای ملی در وقت معیین آن برگزار نخواهد شد.

عبدالبدیع صیاد، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز(یکشنب،۲۵ سنبله) در واکنش به بسته شدن دفتر های ولایتی کمیسیون انتخابات در سه ولایت کشور گفت، عامل به تاخیر افتادن انتخابات شورای ملی کسانی خواهند بود که دروازه های کمیسیون را در ولایت‌ها بسته کرده اند.

 آقای صیاد افزود، بسته شدن دروازه های کمسیون در ولایت ها به معنی به تاخیر افتادن انتخابات پارلمانی است.

 وی همچنان از جریان های سیاسی خواست تا به فرهنگ بستن دروازه های کمیسیون پایان دهند و نگرانی ها و خواست های شان را با کمیسیون شریک بسازند.

 رئیس کمیسیون همچنان گفته است که جریان های سیاسی از روند انتخابات و یا در مورد بایومتریک رای دهندگان در هر جایی که می خواهند اعضای این کمیسیون آماده مذاکره اند.

 وی همچنان از دولت و نیروهای امنیتی می خواهد که امنیت کارمندان را در ولایت ها بگیرند تا آنان بتوانند که کارهای شان را ادامه بدهند.

این درحالی است که روز گذشته هواداران ائتلاف بزرگ ملی، دفتر های کمیسیون انتخابات را در ولایت‌های هرات، قندهار و بلخ بستند.

گفته می‌شود که هواداران ائتلاف بزرگ ملی امروز قصد داشتند که دفتر کمیسیون انتخابات کابل را نیز بسته کنند اما نیروهای امنیتی مانع این کار آنان شدند.

درهمین حال اعضای این ائتلاف تاکید دارند، تازمانی که اصلاحات در نظام انتخاباتی رونما نگردد، مانع برگزاری انتخابات خواهند شد.

ازسوی دیگرهواداران این ائتلاف هشدار می دهند که اگر به خواست های احزاب سیاسی توجه نشود؛ آنان انتخابات آینده را تحریم می کنند.

منبع – مقاومت

درباره نویسنده

امیر علی فولادی

امیرعلی فولادی خبرنگار خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها