اگر فرید بختور، رئیس شورای ولایتی فراه نمی‌بود، مرکز شهر فراه به دست طالبان سقوط می‌کرد!

خبرگزاری خراسان: طی این روزها حرف‌ها و آوازه‌های فراوانی پیرامون سقوط مرکز شهر فراه به دست اعضای گروه طالبان به گوش می‌رسد، این حرف‌ها تا جای بود که خیلی‌ها گفتند که افراد طالبان در شهر فراه نان و غذا می‌خورند.

با این وجود شاه محمود نعیمی، معاون بر حال شورای ولایتی فراه در یک مصاحبه اختصاصی به خراسان نیوز می‌گوید: اگر فرید بختور به عنوان رئیس شورای ولایتی فراه نمی‌بود مرکز این ولایت به گونه راحت به دست اعضای گروه طالبان مسلح سقوط می‌کرد.

معاون این شورا، افزود که فرید بختور از جمله افرادی در ولایت فراه است که با تمام اقشار جامعه فراه روزانه دید و بازدید دارد و از همه مشکلات، برنامه‌ها و... معلومات دقیق دارد.

موصوف بیان می‌دارد رئیس شورای ولایتی فراه از قوت مردمی در این ولایت برخورداراست و موجودیت این روند توانسته تا تمام مردم از آقای بختور حمایت و همکاری داشته باشند.

او ادامه می‌دهد جهت مشکلات امنیتی مرکز شهر فراه از سوی شورشیان طالب آقای بختور به کابل مرکز افغانستان سفری کرده که این سفر پای بلندترین مقامات وزارت «دفاع و داخله» کشور را به فراه باز کرده‌است.

به گفته او، رئیس شورای ولایتی فراه با این سفرش به مرکز افغانستان ثابت کرد که حامی مردم اش است، و نمی‌خواهد تا مردم فراه به تاریکی زنده‌گی شان را سپری کنند.

وی علاوه می‌کند مردم فراه گوش به فرمان فرید بختور هستند و این موضوع بیانگر قوت مردمی رئیس شورای ولایتی این ولایت عنوان شده‌است.

معاون شورای ولایتی فراه اضافه می‌کند روزانه فرید بختور با ده‌ها تن از اقشار جامعه ولایت فراه جهت مشکلات روزمره شان دید و بازدید دارد و دانه به دانه این مشکلات با همکاری اداره محلی فراه حل و برطرف می‌شود.

بنابرگفته‌های او، مردم فراه تا اندازه‌ی با رئیس شورای ولایتی همکاری دارند که در حال حاضر بخشی از امنیت پروژه عمرانی بند بخش آباد فراه از سوی مردم فراه تامین می‌شود.

همچنین محمد حبیب رسولی، فعال مدنی در غرب کشور می‌گوید: نقش رئیس و اعضای شورای ولایتی هر ولایات می‌تواند تا نظارت و کنترول دقیق از وضع همان مناطق کند و اوضاع را امن و آباد بسازد.

به گفته وی، فرید بختور نیز از جمله شخصیت‌های است که مانند یک شهروند عادی حامی مردم اش بوده و در این باره فعالیت‌های بی‌شماری را نیز به انجام رسانده‌است.

او افزود که، هر فرد می‌تواند تلاش کند تا مردم از او رازی باشند و مشکلات مردم اش توسط همان فرد برطرف گردد.

در همین حال عبدالله رصتمی، آگاه امور در غرب کشور می‌گوید: مشکلات امنیتی در هر ولایت افغانستان بی‌شمار است، اما اگر کسی بتواند مانع این معضلات شود بهترین گزینه برای شهروندان آن نقطه یاد می‌شود.

رصتمی ادامه می‌دهد، رئیس شورای ولایتی فراه هم یک جوان آگاه و با تجربه‌ی است که توانسته مردم را از خود بسازد و مردم نیز با او همکار و همراه باشند.

موصوف می‌افزاید: اگر امروز پای مقامات مرکزی به ولایت فراه به منظور مرفع سازی مشکلات امنیتی باز شده‌است ناشی بر توجه نظارت دقیق آقای بختور از ارگان‌های امنیتی و ...

امیرعلی فولادی – خبرگزاری خراسان نیوز

  

درباره نویسنده

امیر علی فولادی

امیرعلی فولادی خبرنگار خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها