حمایت از آقای نور در 26 دلو، به عنوان نماد جهاد در هرات!

خبرگزاری خراسان: محفل با شکوهی به مناسبت 26 دلو سالروز خروج شوروی از افغانستان و تجدید پیمان با مجاهدت و اعلام حمایت از عطا محمد نور والی بلخ به عنوان نماد جهاد و مقاومت، بعد از ظهر امروز با حضور شماری از مجاهدین و اقشار مختلف جامعه در هتل ارگ - هرات از سوی دفتر نهضت اسلامی افغانستان در این ولایت برگزار شد.

مولانا محمد مختار مفلح، رهبر نهضت اسلامی افغانستان، ضمن تبریک گفتن 26 دلو سالروز خروج ارتش شوروی از افغانستان از مجاهدت‌های مردم هرات روایت کرد و رشادت‌های مردم این ولایت را در دوران جهاد مهم و رفیع خواند.

وی، یادآورشد که ما در حالی از سالروز خروج شوروی تجلیل می‌کنیم که مجاهدین کشور امروز هم در یک توطئیه بسر می‌برند.

او بیان کرد که دسیسه سازی‌ها بنام قوم، مذهب، سمت و... در کشور برای تفرقه افگنی روی دست گرفته می‌شود، اما از سویی مردم هوشیار شده‌اند.

آقای مولانا مفلح، در بخشی از سخنانش ابراز داشت که ما باید خرسند باشیم در کشور ما اشخاص مثل عطا محمد نور وجود دارد و صدای عدالتخواهی را سر می‌دهد.

رهبر نهضت اسلامی آقای نور را داعیه تمام مردم افغانستان خواند و افزود آقای نور فریاد رهایی می‌دهد.

موصوف سران حکومت ملی را مخاطب قرار داده تاکید کرد که غنی و عبدالله دیگر بس کنند و بنام قوم، نژاد، سمت و... مردم را فریب داده نمی‌توانند.

آقای مفلح اشاره کرد تا چند دهه قبل پدیده های قوم، مذهب و... دامن زده نمی‌شد این دسیسه‌ای بدخواهان بیرونی است و با آمدن آمریکا مشکلات از این ناحیه خلق شد.

او تصریح کرد که آقای غنی از قوم شریف پشتون نمایندگی نمی‌کند بلکه غلام آمریکایی‌ها است.

رهبر نهضت اسلامی همچنان حکومت را مخاطب قرار داده توصیه کرد که بودجه و انرژی خویش را برای تضعیف مجاهدین و توطیئه‌ها و برکناری عطا محمد نور مصرف نکند.

او در ادامه متذکر شد که ارگ برخی بودجه‌ها را بخاطر خریداری برخی مجاهدین نیز مصرف کرده و می‌کند و که این درست نبوده بلکه این بودجه‌ها باید بجای درستش مصرف شود.

از سویی هم جمعه گل خان، رئیس شورای حق شناسان هرات، ضمن تبریک گفتن سالروز پیروزی مجاهدین در مقابل روس‌ها و یادآورشدن تاریخ جهاد، در بخشی از سخنانش از موضع‌گیری عطا محمد نور سخن گفت و تاکید کرد که استاد عطا تنها نیست.

او، سران حکومت را مخاطب قرار داده بیان کرد که شما کسانی نیستید که برای مجاهدین تصمیم بگیرید.

رئیس شورای حق شناسان هرات، در ادامه ابراز کرد که سر تعظیم در مقابل هیچ انحصارگرا خم نمی‌کنیم و با کمال افتخار حتی به استقبال شهادت می‌رویم و از آقای نور حمایت می‌کنیم.

این در حالی‌ست که در چند ماه اخیر همایش‌های متعددی در حوزه غرب کشور بخاطر اعلام حمایت از عطا محمد نور والی بلخ برگزار شده‌است که در تازه ترین مورد می‌توان به همایش مردم بادغیس اشاره کرد.

درباره نویسنده

امیر علی فولادی

امیرعلی فولادی خبرنگار خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها