والی هرات: یک گروه از طالبان افغانستان حمایت شان را از افتتاح پروژه تاپی اعلان کردند!

خبرگزاری خراسان: والی هرات از آمادگی‌ها برای ضیافت و مهمان نوازی مقامات خارجی و داخلی که در مراسم افتتاح پروژه تاپی در هرات سفر می‌کنند سخن گفته و از ناحیه تامین امنیت مراسم افتتاح این پروژه نیز اطمینان می‌دهد.

محمد آصف رحیمی، والی هرات امروز سه‌شنبه (1 حوت) در یک نشست مطبوعاتی از آمادگی‌ها برای افتتاح مراسم پروژه تاپی سخن گفته و در مورد تامین امنیت این مراسم بزرگ، نیز اشاراتی را داشت.

آقای رحیمی گفت: ترتیبات امنیتی با در نظر داشت همه مسایل به گونه منظم روی دست گرفته شده‌است.

وی، اطمینان داد که جای هیچ‌کدام تشویش و نگرانی نیست.

به گفته او، قطعه‌های لازم برای تامین امنیت از مرکز کشور و دیگر ولایات به هرات مواصلت می‌کند.

موصوف، از همکاری و حمایت اقشار مختلف مردم از اجرایی شدن پروژه تاپی در هرات و سایر ولایات اظهار خرسندی کرد و یادآور شد که یک گروهی از مخالفان مسلح دولت نیز حمایت‌شان را از این پروژه اعلام کرده‌اند.

والی هرات گفت: تاپی مانند دریایی است که در کنار آن تمدن‌ها و شهرها رشد می‌کند و این دهلیز اقتصادی زمینه‌ساز مدنیت و معیشت است.

او، همچنان علاوه کرد که تاپی زمینه ساز آمدن برق، انترنت، خط آهن، گاز و شاهراه‌ها و سایر سهولت‌ها خواهد شد.

آقای رحیمی، تصریح کرد که تاپی یک پروژه نه بلکه یک دهلیز اقتصادی است که هم شهرهای افغانستان را باهم وصل می‌کند و هم کشورهای منطقه را.

وی، در ادامه بیان کرد که همزمان با تاپی، خط آهن تورغندی و پروژه فایبر نوری نیز افتتاح می‌شود و همچنان افزود با استفاده از فایبر نوری قیمت انترنت کاهش قابل ملاحظه‌ای پیدا نموده و سرعت آن به همین منوال افزایش پیدا می‌کند.

به گفته این مقام بلند پایه دولتی، سران هیئت‌های که از کشورهای شریک در تاپی به ولایت هرات سفر می‌کنند، رئیس جمهور ترکمنستان، صدر اعظم پاکستان و وزیر دولت در امور خارجه هندوستان، می‌باشند.

گفتنی‌ست، پروژه تاپی که گفته می‌شود از اهمیت بالای برای مردم افغانستان برخوردار است، در جمعه پیشرو طی یک مراسم باشکوه در هرات افتتاح می‌گردد.

امیرعلی فولادی – خراسان نیوز

درباره نویسنده

امیر علی فولادی

امیرعلی فولادی خبرنگار خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها