سخگوی والی هرات: سال 96 شیندند دارای پنج ولسوالی می‌باشد

خبرگزاری خراسان  :قرار است در سال (1396) ولسوالی شیندند ولایت هرات به پنج ولسوالی تقسیم شود.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات در گفتگوی ویژه به خراسان نیوز می‌گوید: اداره محلی برنامه‌های زیادی را در این زمینه چیده، تا به زودتری فرصت شیندند به پنج ولسوالی تقسیم شود.

او افزود که این روند می‌تواند، نتیجه مطلوبی را برای شهروندان شیندند نیشین به همراه داشته باشد تا نگرانی امنیتی این ولسوالی کاهش یابد.

در همین حال عبدالروف احمدی، سخنگوی فرماندۀ پلیس هرات ضمن تاکید بر تایید این خبر گفت که با تقسیم ولسوالی شیندند به پنج ولسوالی می‌تواند امنیت بالای را برای مردم آن ساحه به بار آورد.

او می‌گوید "در صورتی که شیندند چند بخش شود، یکی از خوبی‌ها این است که تشکیلات نیروهای امنیتی در این ولسوالی بیشتر می‌شود و امنیت نیز افزایش می‌کند".

به گفته او پنچ ولسوالی تازه ولایت هرات که مربوط به شیندند می‌شود، نیروهای تازه نفس تحت آموزش‌های ویژۀ نظامی قرار دارند تا به آن منطقه اعزام شوند.

این مقام علاوه می‌کند سال (1396) می‌توان گفت ولسوالی شیندند از امنیت بهتری تناسب به گذشته برخوردار خواهد بود.

این حرف‌ها در حالی مطرح می‌شود که شهروندان شیندند از تقسیم این ولسوالی به پنج ولسوالی ابراز نگرانی می‌کنند.

آنان گفتند باید ولسوالی شیندند به "ولایت" تبدیل شود، اما محمد اشراف غنی رئیس جمهور کشور در سفری که چندی پیش به ولایت هرات داشت گفت که شیندند به پنج ولسوالی تقسیم خواهد شد.

محمد رضا عطایی، آگار امور در ولایت هرات به خبرنگار خراسان می‌گوید:" اگر حکومت قصد تقسیم شیندند را به پنج ولسوالی دارد، چرا تا کنون کار آن را به گونه عملی تطبیق نکرده‌است".

او گفت که هر چند شیندند ناامن ترین نقطه هرات در غرب کشور است، اما در تصرف شورشیان مسلح قرار ندارد.

وی می‌افزاید زمانی ولسوالی شیندند امن و آرام می‌شود که رهبران کشور بتوانند، مشکلات باشندگان این ولسوالی را به گونه عالی برطرف کنند.

قابل ذکر است حدود دو سال پیش محمد اشرف غنی رئیس دولت افغانستان در سفری که به هرات داشت گفت که باید شیندند به پنج ولسوالی تقسیم شود.

درباره نویسنده

امیر علی فولادی

امیرعلی فولادی خبرنگار خراسان نیوز افغانستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراك گذاري :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارتباط با خراسان نیوز

ایمیل ادرس : khorasannewsinfo@gmail.com

آخرین پست ها